KEMET T354K106M050AT
Part No.:
T354K106M050AT
Comments
T354K106M050AT Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.350" Dia (8.90mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)