KEMET T354K476K025AT4700
Part No.:
T354K476K025AT4700
Description:
47.0UF 25.0V
Comments
T354K476K025AT4700 Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.350" Dia (8.90mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)