KEMET T356A105M035AT4025
Part No.:
T356A105M035AT4025
Description:
1.00UF 35.0V
Comments
T356A105M035AT4025 Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)