KEMET T356A225K010AS7305
Part No.:
T356A225K010AS7305
Comments
T356A225K010AS7305 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
13Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)