KEMET T356A334M035AT7301
Part No.:
T356A334M035AT7301
Comments
T356A334M035AT7301 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)