KEMET T356A335K010AT
Part No.:
T356A335K010AT
Package:
Radial
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 10V RADIAL
Comments
T356A335K010AT Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
10Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)