KEMET T356A475M010AT7317
Part No.:
T356A475M010AT7317
Package:
Radial, Disc
Description:
CAP TANT RAD
Comments
T356A475M010AT7317 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)