KEMET T491V336M020AT
Part No.:
T491V336M020AT
Description:
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Comments
T491V336M020AT Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)