KEMET T491X107M025AT7280
Part No.:
T491X107M025AT7280
Description:
CAP TANT SMD
Comments
T491X107M025AT7280 Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)