KEMET T491X226M035ATAUTO
Part No.:
T491X226M035ATAUTO
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Comments
T491X226M035ATAUTO Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)