KEMET T491X336M025AS
Part No.:
T491X336M025AS
Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Comments
T491X336M025AS Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)