KEMET T491X686K025ATAUTO
Part No.:
T491X686K025ATAUTO
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V 2917
Comments
T491X686K025ATAUTO Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)