KEMET T492B225K020AH
Part No.:
T492B225K020AH
Description:
CAP TANT SMD HI-REL
Comments
T492B225K020AH Specifications
Series:
CWR11
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)