KEMET T493C106K025BB64307610
Part No.:
T493C106K025BB64307610
Description:
10.0UF 25.0V
Comments
T493C106K025BB64307610 Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
450mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Failure Rate:
B (0.1%)