KEMET T494A336M010AT
Part No.:
T494A336M010AT
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V 1206
Comments
T494A336M010AT Specifications
Series:
T494
Product Status:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)