KEMET T494U107M006AT4860
Part No.:
T494U107M006AT4860
Description:
100.UF 6.0V
Comments
T494U107M006AT4860 Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)