KEMET T494U336K016AT
Part No.:
T494U336K016AT
Description:
CAP TANT SMD LOW ESR
Comments
T494U336K016AT Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)