KEMET T494U686K006AT
Part No.:
T494U686K006AT
Description:
CAP TANT SMD LOW ESR
Comments
T494U686K006AT Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)