KEMET T494V226M020AT
Part No.:
T494V226M020AT
Description:
CAP TANT SMD LOW ESR
Comments
T494V226M020AT Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)