KEMET T494V227M004AH
Part No.:
T494V227M004AH
Description:
CAP TANT 220UF 20% 4V 2917
Comments
T494V227M004AH Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)