KEMET T495A226M010ZTE1K2ZV17
Part No.:
T495A226M010ZTE1K2ZV17
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1206
Comments
T495A226M010ZTE1K2ZV17 Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)