KEMET T495A334K035ZTE6K0
Part No.:
T495A334K035ZTE6K0
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V 1206
Comments
T495A334K035ZTE6K0 Specifications
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)