KEMET T495B226K010ZTE400
Part No.:
T495B226K010ZTE400
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1411
Comments
T495B226K010ZTE400 Specifications
Series:
T495
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)