KEMET T495C107K010ANA1K2
Part No.:
T495C107K010ANA1K2
Description:
CAP TANT SMD AUTO
Comments
T495C107K010ANA1K2 Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)