KEMET T495D337K010AT4860
Part No.:
T495D337K010AT4860
Description:
330.UF 10.0V
Comments
T495D337K010AT4860 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)