KEMET T495V337M010ZTE150
Part No.:
T495V337M010ZTE150
Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Comments
T495V337M010ZTE150 Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)