KEMET T495X226M035AT4659
Part No.:
T495X226M035AT4659
Description:
22.0UF 35.0V
Comments
T495X226M035AT4659 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)