KEMET T495X686M025AT48607622
Part No.:
T495X686M025AT48607622
Description:
68.0UF 25.0V
Comments
T495X686M025AT48607622 Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)