KEMET T496D226M020ATE1K07622
Part No.:
T496D226M020ATE1K07622
Description:
22.0UF 20.0V
Comments
T496D226M020ATE1K07622 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)