KEMET T496D336K010AT
Part No.:
T496D336K010AT
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
Comments
T496D336K010AT Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)