KEMET T498D106M050ATE1K0
Part No.:
T498D106M050ATE1K0
Description:
CAP TANT SMD 150C AUTO
Comments
T498D106M050ATE1K0 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)