Connor Winfield T604-012.8M
Part No.:
T604-012.8M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.T604-012.8M.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 12.8000MHZ LVCMO
Comments
T604-012.8M Specifications
Series:
T605
Type:
VCTCXO
Frequency:
12.8 MHz
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)