Connor Winfield T605-030.72M
Part No.:
T605-030.72M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.T605-030.72M.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 30.7200MHZ SNWV
Comments
T605-030.72M Specifications
Series:
T605
Type:
VCTCXO
Frequency:
30.72 MHz
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.9mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)