Vishay Sprague T95S105M025HZSL
Part No.:
T95S105M025HZSL
Description:
CAP TANT 1UF 20% 25V 1507
Comments
T95S105M025HZSL Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)