Vishay Sprague T95S224K035HZSL
Part No.:
T95S224K035HZSL
Description:
CAP TANT 0.22UF 10% 35V 1507
Comments
T95S224K035HZSL Specifications
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)