Vishay Sprague T95S474M035HZSL
Part No.:
T95S474M035HZSL
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V 1507
Comments
T95S474M035HZSL Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
9Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)