Vishay Sprague T95S684K025HZSL
Part No.:
T95S684K025HZSL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1507 (3718 Metric)
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 25V 1507
Comments
T95S684K025HZSL Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, T95
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)