Vishay Sprague T95S685K004CZSL
Part No.:
T95S685K004CZSL
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 4V 1507
Comments
T95S685K004CZSL Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)