Vishay Sprague T97E477K010EBB
Part No.:
T97E477K010EBB
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
Comments
T97E477K010EBB Specifications
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
28mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)