Vishay Sprague T97F107M035LSA
Part No.:
T97F107M035LSA
Package:
3024 (7660 Metric)
Description:
T97107M035F8HSA
Comments
T97F107M035LSA Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Ratings:
COTS
Features:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)