Vishay Sprague T97H337K020EAA
Part No.:
T97H337K020EAA
Package:
3226 (8066 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 20V 3226
Comments
T97H337K020EAA Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)