Vishay Sprague T97M227M025LSA
Part No.:
T97M227M025LSA
Package:
3226 (8066 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 20% 25V 3226
Comments
T97M227M025LSA Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)