Vishay Sprague T97R106M075ESA
Part No.:
T97R106M075ESA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 75V 3024
Comments
T97R106M075ESA Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)