Vishay Sprague T97R226K050EBB
Part No.:
T97R226K050EBB
Package:
3024 (7660 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V 3024
Comments
T97R226K050EBB Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
220mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)