Vishay Sprague T97R476K035ESB
Part No.:
T97R476K035ESB
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V 3024
Comments
T97R476K035ESB Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)