Vishay Sprague T97R686K025CBB
Part No.:
T97R686K025CBB
Package:
3024 (7660 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V 3024
Comments
T97R686K025CBB Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)