KYOCERA AVX TACH106M010RTA
Part No.:
TACH106M010RTA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
Comments
TACH106M010RTA Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)