KYOCERA AVX TACH226K006RTA
Part No.:
TACH226K006RTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 0805
Comments
TACH226K006RTA Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)