KYOCERA AVX TACH336M004RTA
Part No.:
TACH336M004RTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 20% 4V 0805
Comments
TACH336M004RTA Specifications
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TACmicrochip®, TAC
Product Status:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)