KYOCERA AVX TACK334K010QTA
Part No.:
TACK334K010QTA
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 10V 0402
Comments
TACK334K010QTA Specifications
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
20Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)